Najlepsze książki fantasy, które musisz przeczytać

Klasyczne tytuły fantasy

Władca Pierścieni - J.R.R. Tolkien Przenieś się do magicznego świata Śródziemia i śledź losy hobbita Frodo Bagginsa, który wyrusza w niebezpieczną podróż, aby zniszczyć potężny Pierścień. Tolkien stworzył epicką sagę pełną wojen, przyjaźni i odwagi.

Harry Potter - J.K. Rowling Zaklęcia, Hogwart, czarodzieje - wszystko to czeka na Ciebie w serii książek o Harrym Potterze. Poznaj historię młodego czarodzieja, który musi stawić czoła mrocznemu Lordowi Voldemortowi. Pełne przygód i magii, te książki wciągną Cię od pierwszych stron.

Narnia - C.S. Lewis Odkryj tajemnicze królestwo Narnii, gdzie zwierzęta mówią ludzkim głosem, a dzieci przechodzą przez magiczne szafy. C.S. Lewis stworzył fascynujący świat pełen przygód i niezwykłych postaci, które zapewnią Ci niezapomniane czytelnicze doświadczenie.

Nowe serie fantasy

Gra o tron - George R.R. Martin Przenieś się do pełnego intryg i walki o władzę świata Westeros. Gra o tron to epicka saga, w której spotkasz rycerzy, smoki i zdradzieckie manipulacje. Przygotuj się na emocjonującą podróż przez siedem królestw.

Zmierzch - Stephenie Meyer Wampiry, wilkołaki i zakazana miłość. Zmierzch to romans, który przeniesie Cię do tajemniczego miasteczka Forks. Poznaj historię Belli i Edwarda, pełną namiętności, niebezpieczeństwa i trudnych wyborów.

Mistborn - Brandon Sanderson W świecie pełnym magii i rewolucji spotkasz Vin, dziewczynę o niezwykłych zdolnościach. Mistborn to historia pełna akcji i intrygi, która wciągnie Cię od pierwszych stron. Czy Vin odnajdzie swoje miejsce w walce o wolność?

Dziedzictwo krwi - Sabaa Tahir Przenieś się do Imperium Marzenia, gdzie dwie siły starają się zdobyć władzę. Dziedzictwo krwi to opowieść o Laia, dziewczynie z ludu podbitego, i Eliasie, elicie wojskowej. Czy ich sojusz przetrwa próbę ognia i krwi?

Fantasy dla młodzieży

Percy Jackson - Rick Riordan Wprowadź się w świat greckiej mitologii i przygód Percy'ego Jacksona. Razem z nim odkryjesz tajemnice Olimpu, stawiłeś czoła potężnym potworom i odkryjesz swoje dziedzictwo. Książki Ricka Riordana to pełne akcji i humoru przygody, które porwą cię na długie godziny czytania.

Divergent - Veronica Roth Przenieś się do postapokaliptycznego Chicago, gdzie społeczeństwo podzielone jest na pięć frakcji. Wraz z bohaterką, Tris Prior, przeżyjesz niebezpieczną inicjację, zawiązujesz przyjaźnie i walczysz o przetrwanie. Książki Veroniki Roth to mieszanka emocji, romansu i nieustannej walki o wolność.

The Hunger Games - Suzanne Collins Wyrzuć się w wir niebezpiecznych Igrzysk Śmierci, gdzie dwadzieścia cztery nastolatki muszą walczyć o życie na arenie. Przeżyj emocjonującą podróż u boku Katniss Everdeen, która stanie w obliczu korupcji, polityki i miłości. Książki Suzanne Collins to połączenie napięcia, akcji i głębokich przemyśleń.

Fantasy science-fiction

Fundacja - Isaac Asimov Przenieś się do odległej przyszłości, gdzie galaktyka jest ogarnięta chaosem. Fundacja, utworzona przez matematyka Hari Seldona, ma za zadanie ocalić cywilizację przed upadkiem. Pełna intryg, polityki i naukowych zagadek, ta epicka seria z pewnością wciągnie Cię na wiele godzin.

Hiperion - Dan Simmons Wyrusz w podróż do tajemniczej planety Hiperion, gdzie siedmiu pielgrzymów opowiada swoje historie pełne niesamowitych stworzeń, wojen kosmicznych i niebezpieczeństw. Ta nagradzana powieść to połączenie science fiction z elementami mitologii i filozofii.

Neuromancer - William Gibson Przejdź do cyberprzestrzeni i poznaj Case'a, utalentowanego haker'a zdegradowanego do życia w slumsach. Kiedy dostaje szansę na rewolucyjne zadanie, musi zmierzyć się z korporacjami, sztuczną inteligencją i własnymi demonami. To pionierska powieść cyberpunkowa, która zdefiniowała gatunek.